O pędzlu

Higiena

Golenie się pędzlem jest męskie i eleganckie oraz zdrowe i higieniczne. Młodym mężczyznom mającym problemy z cerą zalecane jest pędzlowanie twarzy przy namydlaniu. Golenie pędzlem zmiękcza zarost, peelinguje skórę twarzy, nawilża ją i dotlenia. Dobrze zmiękczony zarost można golić bardzo długo jednym ostrzem maszynki do golenia, bez nieprzyjemnego odczucia stępienia ostrza.

Pędzel

To nie tylko dobór odpowiedniej grubości drewna, ale także wyszukiwania w nim najpiękniej usłojonych fragmentów. Większość prezentowanych pędzli (poza pędzlami z serii ”MIX”) oraz wszystkie akcesoria wykonane są wyłącznie z jednego kawałka drewna. Uchwyt pędzla jest bardzo dobrze zabezpieczony przed wodą specjalnymi olejami do drewna egzotycznego, a spód pędzla specjalnym lakierem poliuretanowym. Proces olejowania i zabezpieczania pędzla trwa kilka dni.

Okucie

Pierścień stalowy, w którym umieszczony jest pęk z włosia borsuczego, wykonano z najbardziej szlachetnej stali kwasoodpornej AISI 316


Pudełko

Polecamy zapakowanie pędzla w eleganckie pudełko wykonane z drewna kotibe lub jesionu. Proste, niezwykle oryginalne, bez zbędnych dekoracji, z wygrawerowanym logo Borowski na bocznej stronie. Pudełko jest z obu stron przezroczyste, aby można było podziwiać jego wnętrze. Przydatne także w podróży.


100% Borsuk

Oferujemy najszlachetniejsze włosie borsuka, bez dodatków barwiących, w pełni hipoalergiczne i trwałe, o idealnej sprężystości. Dzięki naturalnemu włosiu łatwo utrzymać pędzel z włosia borsuka w czystości i zachować higienę. Włosie z borsuka jest miękkie i sprężyste, tworzy obfitą pianę, nie podrażnia skóry. Usuwając martwy naskórek powoduje, że cera staje się gładka, lśniąca, dobrze ogolona - prawdziwie męska. Ponadto sierść z borsuka niezwykle trwale trzyma wodę, absorbując więcej żelu lub mydła niż włosie syntetyczne. Włosie borsuka zachowuje swoje cechy przez wiele lat użytkowania i nie alergizuje. Spośród wszelkich włosi stosowanych w produktach tego rodzaju - włosie borsucze jest najlepsze. W naszych wyrobach stosujemy główki z dwoma rodzajami włosia borsuczego: Super Silvertip Badger oraz Pure Badger.
Silvertip Badger
pochodzi z wąskiego pasa grzbietowego borsuka, cechuje się jasnym kolorem końcówek pęka oraz ciemniejszym pierścieniem poniżej. Włosie to uznawane jest za najszlachetniejsze i najcenniejsze - automatycznie jest ono najdroższe. Ale trzeba zwrócić użytkownikom uwagę, że jest ono niezwykle delikatne, miękkie, elastyczne - dlatego w pędzlach do golenia innych firm, stosujących to włosie w czystej formie, nie sprawdza się tak, jakby to wynikało z powszechnej opinii. Dopiero delikatna modyfikacja Silvertip Badger powoduje rewelacyjne efekty golenia i najwyższe uczucie komfortu w zetknięciu ze skórą twarzy. Dlatego do naszych pędzli stosujemy odpowiednio zmodyfikowanego (w celu lekkiego usztywnienia) włosie Silvertip Badger o nazwie handlowej - Super Silvertip Badger. Najwyższa jakość włosia! Polecamy ją znawcom i wybrednym klientom.
Pure Badger - jest to włosie uzyskiwane z większości powierzchni skóry borsuka, o kolorze ciemno-szarym wchodzącym w czerń, sprężyste, wytrzymałe i trwałe. W odczuciu jest nieco bardziej „drapiące” od Super Silvertip Badger. Spośród wszelkich włosi stosowanych w produktach tego rodzaju - włosie borsucze jest najlepsze.

Rozmiar

Stosujemy knoty o średniej wielkości, oznaczane najczęściej jako M - średnica knota w pierścieniu 21 mm, wysokość włosia to 55 mm dla Pure Badger i 50 mm dla Super Silvertip.


Uchwyt

Proponujemy nowatorski w swoim kształcie uchwyt, który umożliwia swobodne, lekkie i ergonomiczne trzymanie uchwytu pędzla. Pędzel do golenia trzymany jest poprzez włożenie kciuka w otwór uchwytu! - dzięki temu nie potrzeba stale i kurczowo ściskać go palcami. Golenie naszym pędzlem to praktycznie zabawa. Idealny także dla osób starszych oraz niedowładem dłoni.
Właśnie dlatego - z uwagi na nowatorski kształt uchwytu - nasz produkt został zgłoszony jako wzór przemysłowy do Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego - Alicante - Hiszpania - uzyskując numer referencyjny wzoru wspólnotowego 001798075.

Drewno

Palisander - Rosewood (drzewo różane) - rośnie w tropikalnych regionach Południowej Ameryki, Afryki,  Madagaskaru i Południowej Azji. To szlachetny i ekskluzywny gatunek drewna wydzielający charakterystyczny zapach, który utrzymuje się także po wysuszeniu. Charakteryzuje się dużą różnorodnością kolorystyczną oraz przepięknym dekoracyjnym usłojeniem. Jest bardzo twardym drewnem, trudnym w obróbce, odpornym na działanie czynników abiotycznych i biotycznych. Pielęgnacja uchwytu pędzla z drewna palisander polega na opłukaniu go w letniej wodzie, wytarciu do sucha (po każdym użyciu) i okresowym posmarowaniu ciepłą oliwą (najlepiej z oliwek lub bambino).

Jesion - Ash – to roślina z rodziny oliwkowatych, obejmująca ok. 60 gatunków drzew i krzewów. Występuje w całej Europie, na Krymie i Kaukazie, a także w Azji. W Polsce zaliczane jest do najbardziej cennych, szlachetnych gatunków rodzimych drzew liściastych. Zachwyca nieregularnym wybarwieniem oraz  przepięknie pręgowanymi i bardzo dekoracyjnymi słojami. Jest drewnem twardym, elastycznym i ciężkim, o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Pielęgnacja uchwytu pędzla z drewna jesionu polega na opłukaniu go w letniej wodzie, wytarciu do sucha (po każdym użyciu) i okresowym posmarowaniu ciepłą oliwą (najlepiej z oliwek lub bambino).

Oliwka europejska (Olea europaea L.) – gatunek drzewa należący do rodziny oliwkowatych uprawiany wielu obszarach o ciepłym klimacie. Drzewo długowieczne, o wysokości do 12 m i średnicy do 50 cm. Pień do 3 m jest wolny od sęków, bardzo nieregularny, w środku pusty. Najlepsze kawałki drewna pozyskuje się z drzew rosnących w rejonie Morza Śródziemnego. Drewno oliwne jest ciężkie, oleiste i posiada charakterystyczne, przepiękne, wręcz bajkowe usłojenie. Ponadto jest drewnem bardzo twardym, odpornym na wilgoć i kwasy, rzadko pęka. Niezwykłą cechą drewna oliwnego jest jego odporność na przejmowanie zapachow oraz posiadanie substancji bakteriobójczych. Dlatego nasze uchwyty pędzla, wykonane z drewna oliwnego są nie tylko przepiękne, ale i zdrowe, ekologiczne i higieniczne. Pielęgnacja uchwytu pędzla z drewna oliwnego polega na opłukaniu go w letniej wodzie, wytarciu do sucha (po każdym użyciu) i okresowym posmarowaniu ciepłą oliwą (najlepiej z oliwek lub bambino).